Domy kanadyjskie to domy szkieletowe, cieszą się one dużą popularnością właśnie w Kandzie. My budujemy w Lublinie!

bausil dom kanadyjski

Domy szkieletowe wbrew pozorom i wyobrażeniom są trwałe. Szkielet domu kanadyjskiego buduje się znacznie szybciej i taniej aniżeli tradycyjne domy z cegły i betonu. Wiele osób myśl iż w budownictwie szkieletowym nie wylewa się fundamentów – nic bardziej mylnego, fundamenty to podstawa zarówno dla domu kanadyjskiego jak i tradycyjnej murowanej konstrukcji.

Szybki termin realizacji

Fachowcy stawiający domy kanadyjskie są w stanie postawić taki dom w przeciągu nawet 3 miesięcy! Gdy zdecydujemy się skorzystać z gotowego projektu, ten czas może być nawet krótszy! Zapraszamy!

Nie ma przestojów zawiązanych np. z wysychaniem betonu, nie musimy czekać aż zaprawa wystarczająco stwardnieje. Do budowy domu szkieletowego używa się tylko drewna i gwoździ, dlatego można budować je również zimną. Do budowy domów kanadyjskich używa się drewna najwyższej jakości – tylko i wyłącznie! Nie bez znaczenia jest też rodzaj i jakość użytych materiałów do impregnacji drewna.

Drewno powinno być pokryte odpowiednim środkiem chemicznym dzięki któremu będzie ogniotrwałe. Specjaliści szacują że do dobrze zaimpregnowany dom kanadyjski może obyć się bez remontów nawet 50 lat. Wadą domów kanadyjskie jest brak trzymania długo ciepła, ale za to dość szybko się nagrzewa.

Oczywiście można rozwiązać ten problem właściwe gospodarując ogrzewaniem oraz postawieniem w środku domu chociaż jednej ściany z cegły ceramicznej. Położenie w domu kanadyjskim różnego rodzaju instalacji to żaden problem, kładzie się je dużo prościej bo np. nie trzeba kuć ścian. Kolejną zaletą tych domów jest fakt iż wykonywane są one w większości z materiałów naturalnych, a do postawienia domu nie zużywa się dużo energii.

Planując budowę domu musimy wziąć mnóstwo rzeczy pod uwagę. Każda metoda budowy czy wykończenia ma swoje plusy i minusy. Podobnie sprawa ma się z domami kanadyjskimi które w Polsce spotykamy coraz częściej.

Treść strony będzie w tym miejscu.