Fotowoltaika opłaca się w województwie lubelskim! Lublin, Zamość i Puławy oraz inne miasta leżą w pasie dużego, rocznego nasłonecznienia. Sprawdź naszą ofertę.

panele słoneczne lublin
fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne przekształcają energię słoneczną na prąd stały. Województwo lubelskie tak samo jak główne jego miasta (Lublin, Zamość czy Puławy) posiada odpowiednie nasłonecznienie. Obecnie rozwój tej technologii następuje bardzo dynamicznie, zaś słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie.

Także w Polsce daje się zaobserwować ten trend. Tym bardziej, że pozyskana w ten sposób energia można wykorzystać (w zależności od wielkości instalacji) także w warunkach „domowych.” W celu zasilania niewielkich urządzeń energią elektryczną lub do ogrzewania pomieszczeń a nawet podgrzewania wody.

Na fotowoltaice można zarobić

Bezsprzecznym walorem posiadania instalacji domowe z paneli fotowoltaicznych jest także możliwość odsprzedaży prądu. Nadmiar wyprodukowanej energii odsyła się do sieci dystrybucyjnej. Co prawda po niższej cenie niż zakup energii w stosunku 1:0,8 w przypadku instalacji do 10kW. Natomiast 1-0,7 dla instalacji powyżej 10 do 50 kW. Odsprzedaż jest pojęciem przenośnym, gdyż w przypadku instalacji domowych następuje pewne magazynowanie przekazanej energii. Później jest możliwość jej „odzyskania” właśnie w powyższych proporcjach.

fotowoltaika lublin
fotowoltaika

Fotowoltaika – kalkulacje Lublin

Pamiętajmy, że sama instalacja domowa jest dostosowana do potrzeb danego budynku. Projektuje się ją dla zaspokojenia bieżących potrzeb. Wyliczeniami zajmują się specjalistyczne firmy. Na potrzeby własnych kalkulacji można porównać bieżące zużycie prądu z rachunków które płacimy. Można ostatecznie skorzystać z ogólnodostępnych kalkulatorów internetowych.

Instalacja domowa składa się z paneli fotowoltaicznych (wraz z elementami montażowymi), inwertera, który zamienia prąd stały na prąd zmienny. Abyśmy mogli go używać w swoim domu. Dodatkowe przyłącze pozwala odesłać wytworzonego przez instalację prądu niewykorzystanego przez nasz budynek do sieci przemysłowej. No i wewnętrznej sieci łączącej panele z inwerterem i inwerter z siecią domową.

Ty decydujesz ile połaci dach zajmie fotowoltaika

Nie możemy zapomnieć o tym, że instalacja najczęściej montowana jest na dachach. Powinien on posiadać odpowiednią nośność wagową. Sprawdzamy to na etapie planowania, żeby później nie zaskoczyły nas dodatkowe, często niemałe koszty wzmocnienia konstrukcji krokiew dachu.

Fotowoltaika Lublin a nawet w całym województwie czy Polsce – to się opłaca!